Szanowni Państwo,

 

Wedle informacji z dnia dzisiejszego (25 marca 2013 r.) z powodu ograniczeń finansowych MSiT nie przyzna PZSzach środków na realizację zadania KNJ bis w pierwszym półroczu 2013 r. Sprawą otwartą pozostaje natomiast kwestia środków na drugie półrocze (tak, jak wyglądało to w roku ubiegłym).

 

/-/ Koordynator projektu

Tomasz Delega

........................................................................................................................................................................

Kadra Narodowa Juniorów

w szachach szybkich i błyskawicznych na rok 2013 - komunikat

 

Szanowni Państwo, drodzy kadrowicze,

 

Zgodnie z zapowiedzią Polski Związek Szachowy złożył do Ministerstwa Sportu i Turystyki wniosek o środki finansowe z przeznaczeniem na Kadrę Narodową Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych w roku 2013, obejmujący także juniorów w wieku 11-14 lat. Ubiegamy się o środki w ramach konkursu na dofinansowanie w 2013 roku zadań z zakresu wspierania sportu młodzieżowego.

 

Niestety, ale w po ogłoszeniu w dniu 5 lutego br. wyników konkursu okazało się, że Polski Związek Szachowy nie otrzymał środków - dofinansowanie otrzymały jedynie dyscypliny olimpijskie.

 

Mamy jednak nadzieję, że Polski Związek Szachowy otrzyma środki na projekt Kadra Narodowa Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych na rok 2013 w terminie późniejszym, tym bardziej, że MSiT rozdysponowało do tej pory mniej niż połowę środków (41 052 455 zł z 90 000 000 zł), a konkurs nie był ograniczony jedynie do dyscyplin olimpijskich.

 

Zgodnie z opublikowaną na stronie MSiT informacją o zmianach w sporcie wyczynowym szachy znalazły się w I grupie sportów nieolimpijskich, co daje dodatkową nadzieję, że środków finansowych na ten projekt nie zabraknie.

 

Nie mniej jednak zawodnicy, którzy jako alternatywę mogą wybrać Kadrę Wojewódzką, powinni rozważyć potencjalne ryzyko.

 

/-/ Koordynator projektu

Tomasz Delega

 

........................................................................................................................................................................

Pod koniec czerwca br. Polski Związek Szachowy otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 80.000 zł. na nowy projekt "Kadra Narodowa Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych".

Począwszy od 1 lipca 2012 roku dofinansowaniem objęci zostaną juniorzy starsi (15-18 lat), ale PZSzach będzie czynił starania, aby już od stycznia 2013 roku program ten rozszerzyć na juniorów młodszych (11-14 lat).


Dla uczestników zbliżających się Mistrzostw Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych to bardzo ważna informacja, bo zdobywając w tych zawodach medal można znaleźć się w Kadrze Narodowej Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych oraz otrzymać finansowanie na starty i szkolenie, a także brać udział w zgrupowaniach przewidzianych dla kadrowiczów.
 

Na tej stronie znajdziecie Państwo wszelkie informacje związane z projektem Kadra Narodowa Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych (w skrócie KNJ bis), a także odpowiedzi na najczęsciej zadawane pytania - patrz FAQ. Jednocześnie prosimy o wyrozumiałość - ten projekt dopiero rusza.