00-697 Warszawa, Al. Jerozolimskie 49
   Telefon/Fax: +48 22 841-41-92, +48 22 841-94-60
   e-mail: biuro@pzszach.org.pl
AKTUALNOŚCI | KONTAKT | KALENDARZ | KOMISJE | PZSZACH | WZSZACHY | FINANSE | LICENCJE | REGULAMINY | AKADEMIA | KNJBIS | CENTRALNY REJESTR

Serdecznie zapraszamy do korzystania z nowej strony

PZSzach pod adresem pzszach.pl

Data utworzenia: 2007-01-31 | Autor: Administrator | Odsłon: 11846
....


zawartość w pliku
(wkrótce wersja html)

.....


SĘDZIOWIE MIĘDZYNARODOWI

Sędziowie klasy międzynarodowej FIDE

1956 IA 1 Radzikowski Leon
1956 IA 2 Miller Zbigniew
1956 IA 3 Witkowski Wiktor
1956 IA 4 Wróbel Marian
1963 IA 5 Furs Stefan
1965 IA 6 Bąk Roman
1965 IA 7 Iskierko Mieczysław
1968 IA 8 Kuszewski Kazimierz
1968 IA 9 Litmanowicz Władysław
1968 IA 10 Wasilewski Kazimierz
1973 IA 11 Konarkowski Franciszek
1973 IA 12 Pieprzowski Tadeusz
1976 IA 13 Pochowski Ferdynand
1978 IA 14 Daniszkowicz Bohdan
1978 IA 15 Jahr Ulrich
1978 IA 16 Skowroński Stanisław
1979 IA 17 Ożarowski Jerzy
1980 IA 18 Mościcki Zbigniew
1981 IA 19 Barczyński Mirosław
1982 IA 20 Kłodnicki Leon
1983 IA 21 Ściślak Wacław
1983 IA 22 Śpiewak Miłosław
1984 IA 23 Filipowicz Andrzej
1984 IA 24 Grocholski Stanisław
1984 IA 25 Justyna Tadeusz
1985 IA 26 Gnieciak Mirosław
1986 IA 27 Bocheński Marian
1987 IA 28 Czajka Zbigniew
1987 IA 29 Olej Emil
1987 IA 30 Woda Janusz
1987 IA 31 Zuzański Jan
1989 IA 32 Popławski Tadeusz
1990 IA 33 Ryll Zygmunt
1994 IA 34 Paderewska Regina
1995 IA 35 Więckowski Ryszard
1997 IA 36 Szmigielski Czesław
1997 IA 37 Przysiecki Kajetan
2000 IA 38 Matlak Jacek
2002 IA 39 Delega Tomasz
2004 IA 40 Chojnicki Zenon
2004 IA 41 Szewczak Andrzej
2005 IA 42 Sapis Witalis
2006 IA 43 Irlik Andrzej

Sędziowie klasy FIDE

2003 FA 1 Irlik Andrzej
2004 FA 2 Zega Leszek
2005 FA 3 Kornasiewicz Stanisław
2005 FA 4 Siwik Rafał
2005 FA 5 Suwarski Paweł
2005 FA 6 Sapis Witalis
2005 FA 7 Kopydłowski Waldemar
2005 FA 8 Jankowski Franciszek A.
2005 FA 9 Obrochta Bogdan
2006 FA 10 Janik Marcin
2006 FA 11 Janik Piotr

GRA KORESPONDENCYJNA

Arcymistrzowie ICCF
(gra korespondencyjna)


1985 GM-ICCF 1 Brzózka Stefan
1990 GM-ICCF 2 Skrobek Ryszard
1991 GM-ICCF 3 Pioch Zygmunt
1992 GM-ICCF 4 Krzysztoń Jerzy
1996 GM-ICCF 5 Śliwa Bogdan
2000 GM-ICCF 6 Niżynski Maciej

Mistrz Międzynarodowy Senior ICCF
(gra korespondencyjna)

1999 SIM-ICCF 1 Bieluczyk Bogdan
1999 SIM-ICCF 2 Koc Dr. Władysław
1999 SIM-ICCF 3 Końca Damian
1999 SIM-ICCF 4 Marcinkiewicz Jan
1999 SIM-ICCF 5 Sęk Zbigniew
1999 SIM-ICCF 6 Szewczyk Gerard
2000 SIM-ICCF 7 Paśko Wiesław
2000 SIM-ICCF 8 Wolny Ryszard
2001 SIM-ICCF 9 Jędrzejowski Maciej
2001 SIM-ICCF 10 Matlak Jacek
2003 SIM-ICCF 11 Szczepankiewicz Dariusz
2004 SIM-ICCF 12 Krzyżanowski Dr Wojciech
2005 SIM-ICCF 13 Ilczuk Jacek
2005 SIM-ICCF 14 Jędrzejczak Józef
2005 SIM-ICCF 15 Król Władysław
2005 SIM-ICCF 16 Kulling Winfried
2005 SIM-ICCF 17 Marcinkiewicz Aleksander
2005 SIM-ICCF 18 Mościcki Zbigniew
2005 SIM-ICCF 19 Sapa Władysław
2005 SIM-ICCF 20 Szafraniec Tadeusz
2005 SIM-ICCF 21 Wiącek Krzysztof
2005 SIM-ICCF 22 Zmokły Adam
2006 SIM-ICCF 23 Borowiec Andrzej
2006 SIM-ICCF 24 Pawłowski Sławomir

Mistrzowie Międzynarodowi ICCF
(gra korespondencyjna)

1979 IM-ICCF 1 Sokolowski Roman
1981 IM-ICCF 2 Gąsiorowski Ryszard
1983 IM-ICCF 3 Braczko Marian
1984 IM-ICCF 4 Zmokły Adam
1992 IM-ICCF 5 Karpik Tadeusz
1993 IM-ICCF 6 Lew Dr. Henryk
1993 IM-ICCF 7 Marcinkiewicz Aleksander
1993 IM-ICCF 8 Warta August
1995 IM-ICCF 9 Kujawski Ryszard
1996 IM-ICCF 10 Bielecki Witold
1996 IM-ICCF 11 Blak Zbigniew
1996 IM-ICCF 12 Jasiński Miroslaw
1996 IM-ICCF 13 Matlak Marek
1996 IM-ICCF 14 Mularczyk Jerzy
1997 IM-ICCF 15 Sapa Wladyslaw
1997 IM-ICCF 16 Szczepaniak Andrzej
1998 IM-ICCF 17 Masternak Aleksander
1998 IM-ICCF 18 Morchat Miroslaw
1998 IM-ICCF 19 Mościcki Zbigniew
1999 IM-ICCF 20 Krzyżanowski Dr Wojciech
1999 IM-ICCF 21 Kulling Winfried
1999 IM-ICCF 22 Perdek Miroslaw
1999 IM-ICCF 23 Szafraniec Tadeusz
2000 IM-ICCF 24 Filutowski Ryszard
2000 IM-ICCF 25 Kasperski Stefan
2000 IM-ICCF 26 Szczepankiewicz Dariusz
2001 IM-ICCF 27 Aleksandrowicz Marek
2001 IM-ICCF 28 Bucziński Henryk
2001 IM-ICCF 29 Dzieniszewski Andrzej
2001 IM-ICCF 30 Ogiewka Rafal
2001 IM-ICCF 31 Oskulski Jacek
2001 IM-ICCF 32 Pierzak Rafael
2001 IM-ICCF 33 Tkaczyk Piotr
2001 IM-ICCF 34 Tustanowski Robert
2001 IM-ICCF 35 Zawadka Andrzej
2002 IM-ICCF 36 Jędrzejczak Józef
2002 IM-ICCF 37 Nowak Ireneusz
2003 IM-ICCF 38 Ilczuk Jacek
2003 IM-ICCF 39 Jankowicz Robert
2003 IM-ICCF 40 Lew Tadeusz
2003 IM-ICCF 41 Wojtkowiak Ryszard
2005 IM-ICCF 42 Borowiec Andrzej
2005 IM-ICCF 43 Płaszczyca Jerzy
2006 IM-ICCF 44 Lubas Józef


Mistrzynie międzynarodowe ICCF (Ladies)
(gra korespondencyjna)

1977 LIM-ICCF 1 Jurczyńska Anna
1983 LIM-ICCF 2 Zając-Makowiecka Wiesława
1995 LIM-ICCF 3 Radzikowska-Hołuj Krystyna
1997 LIM-ICCF 4 Klimaszewska Kamila
1999 LIM-ICCF 5 Szczepaniak Alicja

Sędziowie międzynarodowi ICCF
(gra korespondencyjna)

1977 IA-ICCF 1 Kania Stanisław
1978 IA-ICCF 2 Danieyko Jan
1978 IA-ICCF 3 Huchla Dr. Andrzej
1978 IA-ICCF 4 Peretjatkowicz Tadeusz
1978 IA-ICCF 5 Pośpiech Józef
1979 IA-ICCF 6 Górkiewicz Stanisław
1980 IA-ICCF 7 Nowicki Andrzej
1992 IA-ICCF 8 Lisak Jerzy
1998 IA-ICCF 9 Huchla Dr. Andrzej
1998 IA-ICCF 10 Sapa Władysław
2005 IA-ICCF 11 Lubas Józef

KOMPOZYCJA SZACHOWA


TYTUŁY MIĘDZYNARODOWE

Rozwiązywanie zadań szachowych


Arcymistrz w dziedzinie rozwiązywanie zadań
International Solving Grandmaster (GM)

2002 GM Solv Murdzia Piotr

Mistrz międzynarodowy w dziedzinie rozwiązywanie zadań
International Solving Master (IM)

2003 IM Solv Piliczewski Bogusz

FIDE Solving Master (FM)

2002 FM Solv Szczep Zbigniew

TYTUŁY - KOMPOZYCJA SZACHOWA

Arcymistrz kompozycji szachowej
GM FIDE FOR CHESS COMPOSITIONS

1992 GM comp Rusinek Dr Jan
2004 GM comp Tura Waldemar

Mistrz międzynarodowy kompozycji szachowej
IM FIDE FOR CHESS COMPOSITIONS

1976 IM comp Rusek Jan
1979 IM comp Szwedowski Leopold
1988 IM comp Ruszczyński Piotr

Mistrz FIDE kompozycji szachowej
FIDE-Master FOR CHESS COMPOSITIONS

1992 FM comp Lewandowski Andrzej
1988 FM comp Iwanow Eugeniusz
2001 FM comp Kwiatkowski Marek
2005 FM comp Mażul Waldemar

Mistrz honorowy kompozycji szachowej
HONORARY MASTERS OF CHESS COMPOSITION

1987 HM comp Bagdasarian (Grzeban) Dr Grzegorz

KOMPOZYCJA SZACHOWA

Sędziowie międzynarodowi kompozycji szachowej

1956 IA comp 1 Czarnecki Tadeusz
1956 IA comp 2 Limbach Saturnin
1956 IA comp 3 Wróbel Marian
1959 IA comp 4 Rusek Jan
1960 IA comp 5 Bagdasarian Grzegorz
1960 IA comp 6 Pfeiffer Mieczysław
1967 IA comp 7 Iwanow Eugeniusz
1971 IA comp 8 Rosolak Władysław (s)
1974 IA comp 9 Szwedowski Leopold (2,3,m,s)
1983 IA comp 10 Rusinek Jan (e)
1988 IA comp 11 Tura Waldemar (2,3,s,f)
2000 IA comp 12 Kapica Ryszard

 
Historia PZSzach
rozmiar 0.82 MB | 2007-01-31 | Liczba pobrań: 552
rozmiar 0.31 MB | 2007-01-31 | Liczba pobrań: 477
 
Aktualnie online 21 gości