00-697 Warszawa, Al. Jerozolimskie 49
   Telefon/Fax: +48 22 841-41-92, +48 22 841-94-60
   e-mail: biuro@pzszach.org.pl
AKTUALNOŚCI | KONTAKT | KALENDARZ | KOMISJE | PZSZACH | WZSZACHY | FINANSE | LICENCJE | REGULAMINY | AKADEMIA | KNJBIS | CENTRALNY REJESTR

Serdecznie zapraszamy do korzystania z nowej strony

PZSzach pod adresem pzszach.pl

Data utworzenia: 2008-05-26 | Autor: Administrator | Odsłon: 20279

KALENDARZ SPORTOWO-SZKOLENIOWY
POLSKIEGO ZWIĄZKU SZACHOWEGO na rok 2008
(wersja VIII, 22.05.2008 r.)

IMPREZY KALENDARZA CENTRALNEGO PZSzach
Lp Impreza Termin Miejsce Organizator
1. MP do 20 lat Kobiet i Mężczyzn 25.01 - 3.02 Środa Wlkp. King Agency
Jerzy Owczarzak
2. Drużynowe ME Weteranów 11 - 19.02 Drezno Niemcy
3. Finał MP Kobiet 14 - 24.02 Kraków Małopolski Związek Szachowy
4. Finał MP Mężczyzn 25.02 - 9.03 Lublin Lubelski Związek Szachowy
5. MP Juniorów do 10 i 12 lat 8 - 16.03 Ustroń-Jaszowiec PUKS „Rodło" Opole
6. Narada MKOl, Ministrów Sportu i prezesów Federacji Szachowych 13-15.03 Ljubljana Słowenia
7. XXXII MP w Rozwiązywaniu Zadań 14-16.03 Gniezno LKS „Chrobry" Gniezno
8. MP Juniorów do 16 i 18 lat 28.03 - 6.04 Łeba Małopolski Związek Szachowy
9. ME w rozwiązywaniu zadań 29-30.03 Antalya Turcja
10. Zgrupowanie Kadry Kobiet i Mężczyzn przed IME 12-16.04 Spała PZSzach
11. Młodzieżowa Akademia Szachowa, sesja I - młode talenty, absolwenci, intensywne szkolenie 12-20.04 Spała PZSzach
12. IME Mężczyzn i Kobiet 20.04-4.05 Plovdiv Bułgaria
13. XIV OOM (MPJ do lat 14) 26.04 - 4.05 Szczawno Zdrój DZSzach Wrocław
14. Mistrzostwa Świata Amatorów 28.04 - 5.05 Kallithea  Grecja
15. I Indywidualne ME Szkół 28.04 - 6.05 Kallithea Grecja
16. Puchar Polski do lat 8 1 - 4.05 Karpcz UKS El-Tur Bogatynia
17. MP Przedszkolaków 9 - 11.05 Chotowa PkZSzach w Rzeszowie, Wójt Gminy Czarna



18.
19.
20.
Drużynowe Mistrzostwa Polski
Szkół
- Podstawowych
- Gimnazjów
- Liceów



12-15.05
16-19.05
31.05-3.06
Chotowa PW SZS w Rzeszowie, PkZSZach w Rzeszowie, Wójt Gminy Czarna
21. Młodzieżowa Akademia Szachowa, sesja II - intensywne szkolenie 12-18.05 Zakopane PZSzach
22. Drużynowe Mistrzostwa Polski Kobiet 16-18.05 Wrocław Dolnośląski Związek Szachowy,
KS Polonia Wrocław
23. Indywidualne i Drużynowe MP w Grze Błyskawicznej P'5 7 - 8.06 Racibórz KS „Silesia" Racibórz
24. Młodzieżowa Akademia Szachowa, sesja III - mistrzowie, rezerwa mistrzowska 7-15.06 Wałcz PZSzach
25. Turniej Pierwszej Szansy 18-25.06 Chotowa PkZSzach w Rzeszowie Wójt Gminy Czarna
26. Mistrzostwa Świata Kobiet brak danych brak danych Rosja
27. Drużynowe ME Juniorów do 18 lat 19-28.06 Szeged Węgry
28. III Drużynowe ME Szkół 20-28.06 Varna Bułgaria
29. "WAKACJE Z SZACHAMI" 28.06 - 12.07 Łazy k. Koszalina AKSz "Hetman-Politechnika Koszalińska"
30. Zgrupowanie kondycyjne Kadry Kobiet i Mężczyzn 1 - 14.07 Zakopane PZSzach
31. Ekstraliga Juniorów 5-13.07 Gorzów Wlkp. KS „STILON"
Gorzów Wlkp.
32. I Liga Juniorów 5-13.07 Gorzów Wlkp. KS „STILON"
Gorzów Wlkp.
33. II Liga Juniorów 5-13.07 Sielpia KMKS „VICTORIA" Kielce
34. Mistrzostwa Europy Amatorów 10-27.07  Pardubice Czechy
35. Młodzieżowa Akademia Szachowa, sesja IV - mistrzowie, rezerwa mistrzowska 16-20.07 Koszalin PZSzach
36. MP Juniorów P'30 i P'5, Puchar Polski P'15 (10,12,14,16,18 lat)

  • 27.07 P'5
  • 28.07 P'15
  • 29-30.07 P'30
27 - 30.07 Lublin Lubelski Związek Szachowy
37. Mistrzostwa Polski w grze szybkiej P'30 2-3.08 Koszalin AKSz "Hetman-Politechnika Koszalińska"
38. Mistrzostwa Świata do lat 20 2 - 16.08 Gaziantep  Turcja
39. Mistrzostwa Unii Europejskiej Juniorów 5-14.08 Mureck Austria
40. Mistrzostwa Europy Weteranów 9 - 17.08 Davos Szwajcaria
41. Światowa Olimpiada Szachowa Młodzieży do lat 16 15 - 24.08 Ankara Turcja
42. Półfinały MP Kobiet, Mężczyzn i do 20 lat 19-28.08 Polanica Zdrój Urząd Miasta Polanica
43. Mistrzostwa Polski Weteranów 30.08- 7.09 Rowy Pomorski Związek Szachowy
44. ME Dzieci do lat 8 brak danych  Batumi Gruzja
45. Mistrzostwa Świata w rozwiązywaniu zadań szachowych 2-3.09 Jurmała  Łotwa
46. Ekstraliga Seniorów 6 - 14.09 Gorzów Wlkp KS „STILON"
Gorzów Wlkp.
47. I Liga Seniorów 6 - 14.09 Ustroń-Jaszowiec KS „Silesia" Racibórz
48. II Liga Seniorów 6 - 14.09 Ustroń-Jaszowiec   Śląski Związek Szachowy
49. Mistrzostwa Europy Jun. 10,12,14,16,18 lat 14 - 25.09 Herceg Novi Czarnogóra
50. Mistrzostwa Europy Juniorów szybkie i błyskawiczne ind. i druż. 27.09 - 1.10 Herceg Novi Czarnogóra
51. Eliminacje między wojewódzkie juniorów do finałów MPJ '2008 IX - XI do ustalenia wojewódzkie związki szachowe
52. Mecz o Mistrzostwo Świata Mężczyzn
V. Anand - W. Kramnik
14.10-2.11 Bonn Niemcy 
53. Klubowy Puchar Europy Mężczyzn i Kobiet 16 - 24.10 Kalithea Grecja
54. Mistrzostwa Świata Juniorów do 8,10,12,14,16 i 18 lat 19 - 31.10 Vung Tau Wietnam
55. Zgrupowanie Kadry Kobiet i Mężczyzn przed Olimpiadą Szachową 28.10 - 4.11 Zakopane PZSzach
56. Mistrzostwa Świata Weteranów 28.10 - 8.11 Bad Zwischenahn Niemcy
57. XXXVIII Olimpiada Szachowa 12 - 25.11 Drezno Niemcy
58. LXXIX Kongres FIDE 14 - 24.11 Drezno Niemcy
59. Turniej Ostatniej Szansy 15 - 21.11 Chotowa Podkarpacki Związek Szachowy
60. Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo- Wyborcze Delegatów PZSzach 29.11 Warszawa PZSzach
61. Sesja Młodzieżowej Akademii Szachowej: młode talenty, absolwenci 29.11 - 7.12 Spała PZSzach
62. Ogólnopolska Konferencja Sędziowska 13 - 14.12 Kraków  Kolegium Sędziów PZSzach
63. Zgrupowanie Kadry Kobiet i Mężczyzn przed ME w szachach szybkich 7 - 12.12 Spała PZSzach
64. Sesja Młodzieżowej Akademii Szachowej: intensywne szkolenie 15 - 19.12 Spała PZSzach
65. Mistrzostwa Europy w Szachach Szybkich 19 - 21.12 Warszawa PZSzach i Fundacja na rzecz wspierania szachów w Warszawie na zlecenie ECU
66. Półfinały MP Kobiet, Mężczyzn i do 20 lat 27.12.2008 - 4.01.2009 Kraków Małopolski Związek Szachowy

Uwagi:
- Kalendarz będzie nadal aktualizowany w wypadku otrzymania przez PZSzach informacji o zmianach terminów imprez FIDE i ECU, będzie także uzupełniany w miejscach oznaczonych zapisami do ustalenia.

Sekretarz Generalny
Jan Kusina
------------------------------ Prezes
Janusz Woda

Część II - imprezy krajowe (wersja IX, 25 maja 2008 r.)
Lp Impreza Termin Miejsce
1 XXXVIII Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta Gniezna 27.01. Gniezno
2 IX Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora SP 30 w Olsztynie 10.02. Olsztyn
3 XVI Ogólnopolska Noc Szachowa 16/17.02 Golub-Dobrzyń
4 Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Wojska Polskiego w Szachach Klasycznych 8-15.03. Mielno-Unieście
5 VIII Międzynarodowy Integracyjny Turniej Szachowy o Puchar Starosty Świebodzińskiego 14-19.03 Przełazy
6 III Dzierżoniowski Festiwal Szachowy 16-24.03. Dzierżoniów
7 IV Lubuska Wiosna Szachowa 19-25.03. Gorzów Wlkp.
8 Szachiści w Hołdzie Janowi Pawłowi II - Ogólnopolski Turniej Szachowy Niepełnosprawnych 27.03 - 4.04 Zakopane
9 V Olsz o Puchar Związku Banków Polskich 5.04 Warszawa
10 Międzynarodowe Mistrzostwa Małopolski 27.04-4.05. Kraków
11 Międzynarodowe Akademickie Mistrzostwa Polski 29.04-4.05. Wrocław
12 Bicie rekordu Guinessa w liczbie osób jednocześnie grajacych w szachy w jednym miejscu(aktualny rekord - Meksyk, 2006, 14.025 uczestników) 16.05 Radom
13 IX Królewski Gambit Radomia im. Jacka Żemantowskiego 18.05 Radom
14 II Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Nauczycieli 22-25.05. Kraków
15 XVI Międzynarodowy Festiwal Szachowy pamięci Emanuela Laskera 30.05-8.06. Barlinek
16 X Ogólnopolski Turniej Szachowy dla dzieci i młodzieży z okazji Dnia Dziecka 31.05. Gliwice
17 IV Międzynarodowy Festiwal Szachowy "Mieleńska Perła Bałtyku 6-15.06. Mielno-Unieście
18 Szachowe Dni Wrocławia, w tym:
- III Międzynarodowy Turniej KS Polonia i
XXIII Międzynarodowy Memoriał Mistrza Błaszczaka,
- XVII Memoriał Adolfa Anderssena
20-29.06.
21-27.06.
28-29.06.
Wrocław
19 Otwarte Mistrzostwa Województwa Podlaskiego 21-27.06. Białystok
20 Międzynarodowy Festiwal Szachowy Sudety 2008 21-27.06. Szklarska Poręba
21 Międzynarodowy Festiwal Szachowy KARKONOSZE 2008 27.06-3.07. Karpacz
22 III Festiwal Szachowy 1-10.07. Sielpia
23 XVII Międzynarodowy Turniej Szachowy 4-10.07 Kowalewo
24 III Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Bramy Lubawskiej 5-11.07. Lubawka
25 III Międzynarodowy Festiwal Szachowy 11-19.07 Chojnice
26 XVI Międzynarodowy Festiwal Szachowy
im. J. Dominika
16-27.07. Dobczyce
27 XVII Międzynarodowy Festiwal Szachowy 19-27.07. Poznań
28 II Ogólnopolski Młodzieżowy Wielobój Szachowy 1-4.08. Koszalin
29 XIX Międzynarodowy Festiwal Szachowy Memoriał
J. Kochana
5-13.08. Koszalin
30 VI Międzynarodowy Turniej Szachów Rodzinnych 14-15.08. Koszalin
31 XLIV Międzynarodowy Festiwal Szachowy pamięci Akiby Rubinsteina 19-28.08. Polanica Zdrój
32 Piknik Olimpijski 13.09 Warszawa
33 III Międzynarodowy Festiwal Gier WARSAW OPEN 7-9.11 Warszawa
34 Memoriał Romana Bąka 15-23.11 Chorzów
35 IX Ogólnopolski Festiwal Szachowy, w tym:
- Mistrzostwa Polski Polityków i Samorządowców,
- Turniej VIP-ów
22-23.11. Turek
36 VII Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej dla Dzieci 6.12. Gliwice
37 Memoriał imienia Ludwika Zamenhofa 27-31.12. Białystok
38 XIX Międzynarodowy Festiwal Szachowy "Cracovia"2008 27.12.2008 4.01.2009 Kraków

UWAGA: Kalendarz będzie uzupełniany w miarę napływu dalszych informacji na adres internetowy Prezesa PZSzach aqua-1@neostrada.pl
 
Kalendarz sportowo-szkoleniowy - wersja VIII, 22.05.2008 r.
rozmiar 0.06 MB | 2008-05-22 | Liczba pobrań: 274
rozmiar 0.12 MB | 2008-05-22 | Liczba pobrań: 432
Kalendarz sportowo-szkoleniowy cz. II imprezy krajowe - wersja IX, 25 maja 2008
rozmiar 0.04 MB | 2008-05-26 | Liczba pobrań: 336
rozmiar 0.08 MB | 2008-05-26 | Liczba pobrań: 249
 
Aktualnie online 38 gości