Forum młodzieżowe Polskiego Związku Szachowego Strona Główna Forum młodzieżowe Polskiego Związku Szachowego


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowy regulamin turniejowy
Autor Wiadomość
Progres 
Progres

Dołączył: 02 Lut 2013
Posty: 5
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2013-02-03, 18:49   Nowy regulamin turniejowy

Cytat:
4.2. W celu zarejestrowania się w CR, osoba fizyczna wypełnia Formularz Rejestracji dla Osób Fizycznych (załącznik nr 2), a następnie przesyła go na adres pocztowy lub elektroniczny (forma preferowana) przewodniczącego KEKiR.

4.3. W celu umożliwienia weryfikacji danych, osoba fizyczna powinna dołączyć do Formularza Rejestracji dla Osób Fizycznych kopię lub skan dowodu osobistego, paszportu lub legitymacji szkolnej/studenckiej. Do wniosku może zostać dołączone zdjęcie.

4.5. Zarejestrowanie niepełnoletniej osoby fizycznej wymaga zgody rodziców lub przedstawicieli ustawowych.

4.6. Niekompletne Formularze Rejestracji dla Osób Fizycznych będą zwracane, w celu uzupełnienia danych.

7.1. Każdy członek, a także każdy sędzia zawodów podlegających ocenie rankingowej FIDE lub stanowiących podstawę do nadania kategorii musi być zarejestrowany w CR. Obowiązkiem sędziego głównego jest dopilnowanie, aby ten warunek był spełniony.

7.2. Każdy zawodnik biorący udział w zawodach podlegających ocenie rankingowej FIDE lub stanowiących podstawę do nadania kategorii musi być zarejestrowany w CR lub przedstawić sędziemu głównemu wypełniony Formularz Rejestracji dla Osób Fizycznych. Obowiązkiem sędziego głównego jest dopilnowanie, aby ten warunek był spełniony. Formularz Rejestracji dla Osób Fizycznych powinien zostać wysłany przez zawodnika na adres wymieniony w punkcie 4.2. niezwłocznie po zakończeniu zawodów.1. Co zrobić w sytuacji, gdy dzieci przyjadą na turniej np. z nauczycielem i nie będą miały podpisanych przez rodziców kart zgłoszeń? Odesłać ich do domu?

2. "Powinien zostać wysłany przez zawodnika". Co zrobić, gdy zawodnik tego nie dopilnuje? Kategorie nie zostaną zatwierdzone?

3. Co w sytuacji, gdy zawodnik nie jest zarejestrowany w CR, a zrobił kategorię (np. II) wiele lat temu i nie ma jak tego udokumentować? Startuje od zera?

4. Dlaczego rejestracja w CR nie może odbywać się po turnieju na podstawie oświadczenia sędziego?

5. Dlaczego sędzia ma skanować dowody? Co z ustawą o ochronie danych osobowych? Czy sędzia musi zarejestrować zbiory, aby nie złamać prawa?

Michał Narkun
_________________
Szachy Progres Słupsk - słupska strona szachowa. Blog szachowy.
 
     
kolokwium 

Wiek: 52
Dołączył: 26 Paź 2008
Posty: 60
Wysłany: 2013-02-17, 23:59   Nowy regulamin ewidencyjny

  1. Tak, dlatego w komunikatach powinna być o tym wzmianka aby nie było zaskoczenia dla osób, które nie są na bieżąco z regulaminami PZSzach.
  2. Według mnie, to powinny być nadane. Przecież wszystkie osoby w trakcie turnieju wykonały postanowienia zawarte w punkcie 7.2, a że np. ktoś zmarł i nie mógł już wysłać formularza rejestracyjnego (który okazał sędziemu przed (lub w trakcie) turniejem, to już inna inszość.
  3. Tak jak w przypadku wszystkich dokumentów (zniszczonych, zgubionych, skradzionych, ...) należy postarać się o ich duplikaty. Albo w inny sposób udowodnić prawo ich posiadania.
  4. Sędzia nie zajmuje się rejestracją w CR, to sprawa między zawodnikiem a PZSzach.
  5. Omawiany regulamin nie wymaga aby sędzia "skanował dowody".


Ja widzę kłopoty z drugiej strony. GIODO może "kręcić nosem".
Osoba fizyczna (czyli człek) może się zarejestrować, może mieć zmienione dane, ale nie zauważyłem aby mogła się wyrejestrować (tak jak osoba prawna (np. klub) "3.3. W przypadku rezygnacji z członkostwa {...}"). Czyli jak już jest zarejestrowana, to jest w CR "do końca świata i jeden dzień dłużej".

A co w przypadku błędnych wpisów, np. dublowania zawodników (mają podwójne ID_CR)?
przykładowo:
5181 ID_CR http://www.cr-pzszach.pl/...=2&pers_id=5181
5637 ID_CR http://www.cr-pzszach.pl/...=2&pers_id=5637
_________________
Tomasz Ptaszyński, www.chessarbiter.org
 
     
Kazimierz 

Wiek: 61
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 2
Wysłany: 2013-03-06, 07:45   

Nowy regulamin (jeżeli będzie przestrzegany - wiadomo - Polska) może sprawić, że:
1. Ureguluje się problem szachistów, którzy mają kategorię szachową, ale nie są członkami klubu (lub są członkami klubu szachowego, który nie płaci składek) i wg CR nie mają kategorii.
lub/i
2. Nastąpi rozdzielenie szachów amatorskich od zawodniczych. Powrócą turnieje świetlicowe, rozgrywane wg własnych reguł, szczególnie na prowincji, a szachy pod egidą PZSzach będą dla szachistów z "dobrych klubów" i dużych miast.

Jest jeszcze inny problem. rejestracja w CR oznacza zapewne rejestrację w okręgowym związku szachowym i wymaga rocznej opłaty 25 zł. Sędzia może wyegzekwować te 25 zł przy rejestracji, ale co potem? czy szachista, który się zarejestrował, ale nie płaci, może grać? A co z tymi, którzy się nie zarejestrują, ale mają ranking FIDE?

Byłoby miło, gdyby Ci, którzy stworzyli regulamin, opisali swoją wizję jego funkcjonowania.

Kazimierz Łaszewski
 
     
kolokwium 

Wiek: 52
Dołączył: 26 Paź 2008
Posty: 60
Wysłany: 2013-03-30, 13:28   

Kazimierz napisał/a:
rejestracja w CR oznacza zapewne rejestrację w okręgowym związku szachowym i wymaga rocznej opłaty 25 zł. Sędzia może wyegzekwować te 25 zł przy rejestracji, ale co potem? czy szachista, który się zarejestrował, ale nie płaci, może grać? A co z tymi, którzy się nie zarejestrują, ale mają ranking FIDE?
  1. Można w klubach lub sekcjach, w woj.zw.szach. (niektóre związki to przewidują) lub będąc członkiem honorowym PZSzach zarejestrować się bezpośrednio w PZSzach.
  2. W różnych woj.zw.szach. są różne opłaty, można też należeć (wg KOF) bezpośrednio do PZSzach (ale wg Statutu tylko członkowie honorowi).
  3. Według regulaminu, to wystarczy być zarejestrowanym aby móc grać
  4. Jak ktoś się nie zarejestruje to grać nie może, przynajmniej obywatele RP
  5. Sędzia nie jest od tego aby pilnował wpłat rejestracyjnych

Regulamin stworzono dla zawodników wyczynowych, jednak zapomniano o turniejach propagujących grę. Obowiązek rejestracji może spowodować, że ktoś w turnieju nie wystąpi a może mieć olbrzymi talent. Jakby był obowiązek rejestracji aby przyznać uzyskaną normę na kategorię, to więcej by osób grało. Dla kogoś mającego normę (a raczej wynik na normę) i chcącego kategorię nie byłoby już przeszkody się zarejestrować.
_________________
Tomasz Ptaszyński, www.chessarbiter.org
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 13