Forum młodzieżowe Polskiego Związku Szachowego Strona Główna Forum młodzieżowe Polskiego Związku Szachowego


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przepisy i regulaminy
Autor Wiadomość
hal 

Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 55
Wysłany: 2009-05-15, 00:05   Przepisy i regulaminy

Witam
Zapraszam do dyskusji o przepisach i regulaminach.
Witalis
 
     
kapsel

Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 1
Wysłany: 2009-08-03, 20:54   

Mam pytanie co można zrobić jeżeli podczas turnieju z normalnym tempem, 7 dniowego, po drugiej rundzie zawodnika zastępuje jego znajomy i to zastępstwo zostaje odkryte podczas 4 partii? Czy mamy prawo legitymować? Czy jeżeli taki zawodnik idzie w zaparte można wezwać policję?
 
     
kolokwium 

Wiek: 52
Dołączył: 26 Paź 2008
Posty: 60
Wysłany: 2011-03-23, 07:57   

kapsel napisał/a:
Czy mamy prawo legitymować? Czy jeżeli taki zawodnik idzie w zaparte można wezwać policję?
Policję zawsze można wezwać gdy jest podejrzenie o podszywanie się pod inną osobę (oszustwo).
_________________
Tomasz Ptaszyński, www.chessarbiter.org
 
     
WITOLD

Dołączył: 24 Paź 2009
Posty: 6
Wysłany: 2012-02-05, 15:45   

Mam dylemat czy sędzia postąpił właściwie.

Jest rozgrywana liga juniorów i tam jest czas gry 60 min/zawodnika.
Sędzia zauważył że jednemu zawodnikowi opadła horągiewka i zatrzymał grę.
Czy to jest dopuszczalne przy tym tempie gry?
Jakie to przepisy regulują. Sędzia stwierdził że to szachy klasyczne i ma prawo zatrzymać grę.
 
     
kolokwium 

Wiek: 52
Dołączył: 26 Paź 2008
Posty: 60
Wysłany: 2012-05-17, 08:10   

Według mego rozeznania TAK.

6.3 Każda tarcza zegarowa ma chorągiewkę sygnalizacyjną. Natychmiast po opadnięciu chorągiewki, należy sprawdzić czy zostały spełnione wymagania art. 6.2.a.

6.2.a Grając partię przy użyciu zegara szachowego, każdy z zawodników jest zobowiązany do wykonania określonej liczby posunięć (lub wszystkich posunięć) w regulaminowym czasie, z ewentualnym uwzględnieniem dodatkowego czasu przyznanego na każde posunięcie. Warunki gry te muszą być sprecyzowane przed rozpoczęciem imprezy.
_________________
Tomasz Ptaszyński, www.chessarbiter.org
 
     
kolokwium 

Wiek: 52
Dołączył: 26 Paź 2008
Posty: 60
Wysłany: 2012-05-17, 08:20   

Cytat:
UCHWAŁA NR 66/2011
z dnia 6.07.2011

Zarząd zatwierdził poprawki dotyczące punktu VI regulaminów Mistrzostw Polski Juniorów i Pucharu Polski Młodzików w szachach szybkich i błyskawicznych.

{...}

6.1. Zawody rozgrywane są systemem szwajcarskim na dystansie 7 podwójnych rund (jedna runda kolorem białym, jedna czarnym) oraz ostatniej 15 rundy pojedynczej w oddzielnych dla dziewcząt i chłopców grupach turniejowych.


Czy członkowie Zarządu zastanawiają się nad sformułowaniami nad którymi głosują?
Bo co gdy według kojarzenia wynika, iż ktoś ma rozegrać obie partie tym samym kolorem? :-?
Zmienić kojarzenia (!) bo regulaminu nie można. No tak, a jak nie da się skojarzyć z przemiennością koloru to co wówczas...
_________________
Tomasz Ptaszyński, www.chessarbiter.org
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12