slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3

Polski Związek Szachowy

Ministerstwo Sportu i Turystyki

Dziewczęta na medal

Sukcesem naszych reprezentacji, przede wszystkim kobiecych, zakończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy Juniorów do lat 18 w Celje. Polski dorobek medalowy stanowią bowiem dwa medale drużynowe oraz cztery indywidualne. W kategorii "girls" Oliwia Kiołbasa z Alicją Śliwicką finiszowały na drugim, zaś Anna Kubicka z Julią Antolak na trzecim stopniu podium. Co więcej, indywidualnie Anna Kubicka zdobyła srebro (na pierwszej szachownicy), a Oliwia Kiołbasa i Alicja Śliwicka brąz (odpowiednio na pierwszej i drugiej szachownicy). W kategorii "open" medalu drużynowego dla Polaków co prawda nie było, za to złoty krążek w klasyfikacji indywidualnej (na czwartej szachownicy) wywalczył Kamil Kozioł. Gratulujemy zawodniczkom, zawodnikom i trenerom!

DMEJ w Celje

W dniach 9-17 lipca 2016 r. w słoweńskiej miejscowości Celje odbędą się Drużynowe Mistrzostwa Europy Juniorów do lat 18, rozgrywane tradycyjnie w dwóch kategoriach: "open" (zespoły 4-osobowe) i dziewcząt (zespoły 2-osobowe). W tym roku Polskę reprezentują: Łukasz Jarmuła, Igor Janik, Kamil Nowak i Kamil Kozioł ("open") oraz Oliwia Kiołbasa z Alicją Śliwicką i Anna Kubicka z Julią Antolak ("girls"), pod opieką trenerską GM Marcina Tazbira, IM Marka Matlaka i IM Leszka Ostrowskiego. Trzymamy kciuki!

Kadra Narodowa Kobiet i słuchacze MAS w TV Obiektyw

Zapraszamy do obejrzenia ciekawej relacji filmowej ze zgrupowania kadry w Rymanowie Zdroju, którą zamieszczamy dzięki uprzejmości TV Obiektyw. Oprócz polskich kadrowiczek głos zabierają słuchacze Akademii i nie tylko...

Wakacyjne zadania

Drodzy Słuchacze Akademii!

Wakacje sprzyjają pewnemu rozleniwieniu, stąd na rozwiązanie kolejnych zestawów (zamieszczonych dziś w menu Zadania) czekamy wyjątkowo nie jeden, a dwa miesiące, tj. do 31 sierpnia br. Za kilka dni dodamy rozwiązania poprzednich zestawów - spóźnialskich prosimy więc o pełną mobilizację.

Brąz Piotra Kejny w Mistrzostwach Europy Szkół

Z brązowym medalem wrócił z greckiej Kalitei 9-letni słuchacz Akademii Piotr Kejna. Krążek ten wywalczył w Mistrzostwach Europy Szkół, w których wystartował w grupie do lat 9. Serdecznie gratulujemy!